Valonya Kraliyet Oda Orkestrası İş Sanat’ta

Belçikalı oda orkestrası Orchestre Royal De Chambre De Wallonıe, piyanist ve besteci Muhiddin Dürrüoğlu ve klasik müzik sahnelerinin ünlü trompetçisi Roman Leleu ile 3 Aralık Salı günü saat 20.30’da İş Sanat Kulelerinde bir araya geliyor.  Frank Braley’in yöneteceği konseri takvimlerinize not edin..

Belçikalı Oda Orkestrası Hakkında

Lola Bobesco tarafından kurulan Belçikalı oda orkestrası, Orchestre Royal De Chambre De Wallonie, Belçika Kraliyet Akademisi’nde profesörlük yapan, piyanist ve senfonik müzik bestecisi Muhiddin Dürrüoğlu ve Fransız trompet sanatçısı Romain Leleu ile birlikte sahnede olacak. Bu birlikteliğin şefliğini ise Fransız piyanist ve orkestra şefi Frank Braley üstleniyor.
60 yılı aşkın bir tarihi olan Orchestre Royal de Chambre de Wallonie klasik müzik dünyasının önemli isimleri; Mstislav Rostropovitch, Mischa Maïski, Maurice André, Arthur Grumiaux, Philippe Hirschhorn, Georges Octors, Jean-Pierre Wallez, Gidon Kremer, Antoine Tamestit, Henri Demarquette, Richard Galliano, the Modigliani Quartet, Jean-Philippe Collard, Gérard Caussé, Renaud et Gautier Capuçon, Augustin Dumay, Maria João Pires ile konserler verdi.

Piyanist ve besteci Muhiddin Dürrüoğlu, Ankara Devlet Konservatuarı’nda üstün yetenekli çocuklarla ilgili “Özel Statü” kapsamına alınarak başlayan müzik eğitimine Belçika ve ABD’nin dünyaca ünlü müzik okullarında devam etti. Öğrencilik yılları süresince piyanoda Kamuran Gündemir, Ersin Onay, J.C.Vanden Eynden ve Edward Auer’le, kompozisyonda da İlhan Baran, J. Fontyn’ın ve Dr.D. Freund’la çalışmalarını tamamladı. Besteci olarak Belçika Güzel Sanatlar, Edebiyat ve Bilim Akademisi’nin “Arthur de Greef” ve “Irène Fuerison” , Paris-Lutèce Akademisi’nin “La Coupe de la Création Musicale” , Hulste-Belçika Oda müziği Eserleri Yarışması’nda SABAM ve Fransa – Orleans şehrinde yapılan 20.Yüzyıl Müziği Piyano yarışmasında en iyi beste ödülünü kazanmıştır.

 

Tarih

Ara 03 2019

Zaman

8:30 pm - 12:00 pm

Yorum Yazın

Yorum Yazın...