Kanal İstanbul Çalıştayı toplanıyor

İBB, Kanal İstanbul Projesi’ni, bilim insanlarının katılacağı çalıştayda her yönüyle tartıştırıyor. 10 Ocak’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek çalıştayın açılış konuşmasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu yapacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, doğal güzellikleri, tarihi ve jeopolitik konumuyla eşsiz bir kent olan İstanbul’da hayata geçirilmek istenen Kanal İstanbul projesini, ülkemizin önde gelen akademisyenlerinin katılacağı çalıştayda masaya yatırıyor. Bugüne kadar kamuya açık tartışma ile değerlendirilmeyen Kanal İstanbul, ilk kez katılımcı bir anlayışla bilim insanlarınca görüşülecek.

Çalıştayda, 2011 yılında kamuoyuna “Çılgın Proje” olarak tanıtılan Kanal İstanbul Projesi’nin olası tüm etkileri etraflıca değerlendirilecek. Projenin, şehircilik, ulaşım ve kültürel miras boyutunun yanı sıra, çevresel, toplumsal, hukuki yönleri de ele alınacak. Kanal İstanbul’un güvenlik, afet riski ve depremsellik konuları da uzmanlarca tartışmaya açılacak.

İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek çalıştay, https://kanal.Lstanbul/ web sitesi üzerinden kayıt yaptıran tüm İstanbullulara açık olacak. Açılış konuşmasını İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yapacağı çalıştayın sonunda sonuç bildirgesi yayınlanacak. Bildirge, ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara iletilerek tüm kamuoyuyla paylaşılacak.

PROGRAM BİLGİSİ:
TARİH: 10 Ocak 2020 Cuma
SAAT: 08.30-19.30
YER: İSTANBUL KONGRE
MERKEZİ

Tarih

Oca 10 2020

Zaman

8:30 am - 7:30 pm

Yorum Yazın

Yorum Yazın...