Foto Galeri Kültür Sanat Sinema & Tiyatro

Aralık’ta vizyona giren filmler

Sinemaseverleri dopdolu bir Aralık ayı bekliyor. Yeni vizyona girecek bir çok yerli yabancı film, eğer vakit yaratabilirseniz sinema salonlarında sizi tam mesai yaptırmaya hazırlanıyor. İşte Aralık ayında vizyona girecek filmler. Şimdiden iyi seyirler..

Mucize 2 Aşk
5 Aralık 2019 / Dram

Yönetmen Mahsun Kırmızıgül

Oyuncular: Mert Turak, Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz

Bir dağ köyünde yaşayan engelli Aziz ile görücü usulü evlenen Mızgin’in dramını anlatan ve Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği, Mucize 2 Aşk filmi, Mucize’nin devam filmi olarak vizyonda.

Dark Waters

5 Aralık 2019 / Biyografik, Dram

Yönetmen Todd Haynes

Oyuncular: Mark Ruffalo, Anne Hathaway, Tim Robbins

Dark Waters, dünyanın en büyük şirketlerinden biri ile ilgili karanlık bir sırrı açığa çıkaran bir avukatın hikayesini konu ediyor. Robert Bilott, işinde oldukça başarılı olan bir avukattır. Genç adamın ele aldığı yeni dava, toplumu yakından ilgilendirir. Giderek artan ve nedeni açıklanamayan ölüm vakalarını araştıran Robert Bilott, yaşananların arkasında dünyanın en büyük şirketlerinden birinin olduğunu keşfeder. Olayı iyice araştırmaya başlayan Robert, gerçekleri ortaya çıkarmak için geleceğini, ailesini ve kendi yaşamını riske atar.

Addams Ailesi 2

5 Aralık 2019 / 1s 28dk / Animasyon, Aile

Yönetmen Conrad Vernon, Greg Tiernan

Oyuncular: Charlize Theron, Oscar Isaac, Chloë Grace Moretz

Kocasına ve çocuklarına kendini adamış bir kadın olan Morticia, ailesini bir arada tutan soluk tutkaldır. Güler yüzlü, kötücül ve tutkulu bir şekilde karısına aşık olan aile babası Gomez, her zaman girişimci ruhunu korumaktadır. Ailenin çocukları da oldukça şahsına münhasır bireylerdir. Uzun örgüleri ve iğneleyici mizahı ile zeki genç kız Wednesday ve bulabileceği en büyük tehdit ve tehlikelerin peşinden koşan 10 yaşındaki Pugsley. Ancak evin bireyleri bunlarla sınırlı değildir. Ailenin çılgını Fester iyi huylu, neşeli ve her şekilde kargaşaya yol açabilirken, Büyükanne ise yarasalar ve kafatasları gibi şekiller vererek pişirdiği şekerli kurabiyeleri seven torunlarına tapar. Aile yaklaşan kutlamaları için hazırlıkların ortasındayken, Margaux Needler ortaya çıkar. Margaux Needler sevilen bir reality-show programının kraliçesidir ve banliyö tipi pastel mükemmelliğe kendini adamıştır. Bu iki farklı cephenin karşılaşması nasıl sonuçlanacaktır?…

The Boy 2

5 Aralık 2019 / Korku

Yönetmen William Brent Bell

Oyuncular: Katie Holmes, Ralph Ineson, Owain Yeoman

Lanetli Çocuk filminin devam halkası olan The Boy 2, Heelshire Köşkü’nün geçmişinden habersiz bir şekilde oraya taşınan, masum bir ailenin hikayesini konu ediyor. Eve yerleşmeye çalışan ailenin küçük oğulları bu süreçte, Brahms adını verdiği gerçek boyutlardaki bir oyuncak bebekle arkadaşlık kurmaya başlar. Başrolünü Katie Holmes’un üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda, ilk filmin de yönetmenliğini üstlenen William Brent Bell oturuyor. Gerilim türündeki filmin senaryosu ise, ilk filmdeki gibi Stacey Menear’a ait.

The Aeronauts

5 Aralık 2019 / 1s 41dk / Tarihi, Macera, Biyografik

Yönetmen Tom Harper (III)

Oyuncular: Eddie Redmayne, Felicity Jones, Tom Courtenay

Balon Pilotları, pilot Amelia Wren ve bilim insanı James Glaisher’ın sıcak hava balonu ile keşif yapmaya çalıştıkları sırada hayatta kalmak için verdikleri mücadeleyi konu ediyor. Pilot Amelia Wren ve bilim insanı James Glaisher, 1862 yılında daha önce kimsenin yapmaya cesaret edemediği bir şeyi denemeye karar verir. Göklerin sırlarını keşfetmek isteyen ikili, sıcak hava balonu ile daha önce hiç çıkılmamış bir yüksekliğe çıkmaya çalışır. Gökyüzünde nefes kesici keşifler yapan Wren ve Glaisher, atmosferin en yüksek noktalarına ulaştıklarında hayatta kalmak için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalır.
İngiliz fizikçi ve teorisyen Stephen Hawking’in hayatını anlatan Her Şeyin Teorisi’nde birlikte rol alan Eddie Redmayne ve Felicity Jones’u yeniden bir araya getiren The Aeronauts’ın yönetmen koltuğunda War & Peace ve Peaky Blinders dizileri ile tanıdığımız Tom Harper oturuyor. Başrolde yer alan Redmayne ve Jones’a Tom Courtenay, Tim McInnerny, Phoebe Fox, Vincent Perez gibi isimlerin eşlik ettiği filmin senaryosu Jack Thorne kaleme aldı

Aman Reis Duymasın

12 Aralık 2019 / Komedi

Yönetmen Onur Tan

Oyuncular: Ozan Akbaba, Mustafa Üstündağ, Savaş Özdemir

Aman Reis Duymasın” filmi, yeraltı mafya camiasının çıktığı bir tatili konu ediniyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinden tanıdığımız karakterler, tatil için gittikleri yere adımlarını atar atmaz inanılmaz olaylarla karşılaşırlar. Ancak bu onları yıldırmaz ve tatillerine devam ederler

Kara Noel

12 Aralık 2019 / Korku, Gerilim

Yönetmen Sophia Takal

Oyuncular: Imogen Poots, Aleyse Shannon, Brittany O’Grady

1974 yapımı Black Christmas filminin yeniden çekimi olan filmin konusu şöyle: Tatil günlerinde Hawthorne Koleji son derece sessiz ve sakindir. Ancak ortaya bir katil çıkar. Bu katil, kampüsün kız öğrenci yurdunda kalan öğrencileri birer birer avlayacaktır. Ancak katilin öğrenmesi gereken bir şey vardır: Yeni nesil kadınlar çaresiz bir şekilde ölümü beklemiyor, karşılık veriyordur. Bu savaşı bitirmek için öğrenciler de ellerinden geleni artlarına koymayacaklardır.

Kırk Yalan

20 Aralık 2019 / Komedi

Yönetmen Hamdi Alkan

Oyuncular: Oğuzhan Uğur, Timur Acar, Sinan Bengier

Son zamanların en çok konuşulan komedyenlerinden biri olan Oğuzhan Uğur’un başrolünde yer aldığı Kırk Yalan’ın teaser’ında üç adamın düğünden bir gün öncesinde yaşadıklarını unutmaları sonucu gelişen olayları izliyoruz.

Küçük Joe

12 Aralık 2019 / 1s 45dk / Bilimkurgu, Dram

Yönetmen Jessica Hausner

Oyuncular: Emily Beecham, Ben Whishaw, Kerry Fox

Little Joe, genetiği değiştirilmiş bir bitki üreten genç bir kadının hikayesini konu ediyor. Bekar bir anne olan Alice, yeni türler geliştirmekle uğraşan bir şirkette çalışan kıdemli bir bitki yetiştiricisidir. Genç kadın, uzun zamandır bir bitki üzerinde çalışmaktadır. Alice’in ürettiği kırmızı bitki, sadece güzelliği ile değil aynı zamanda tedavi edici değeri ile de dikkat çekmektedir. Bitki, ideal sıcaklıkta tutulur, düzgün beslenir ve onunla düzenli olarak konuşulursa sahibini mutlu etmektedir. Genç kadın, her ne kadar şirket politikasına uymasa da, bitkiyi oğlu Joe’ya ev hediyesi olarak almaya karar verir. Bitkiye “Little Joe” adını veren anne oğul, bitkilerin büyüdükçe verdikleri isim kadar zararsız olmadığına dair şüphe duymaya başlar. Bitkileri gözlem altında tutan Alice, bitkilerin tohumlarını saçıldıkça, insanlar üzerinde farklı etkiler yarattığını düşünür. Yaşananların gerçek mi yoksa birer hayal ürünü mü olduğunu ayırt edemeyen Alice, kendisini tuhaf bir oyunun içerisinde bulur.

Hain

12 Aralık 2019 / 2s 31dk / Biyografik, Dram

Yönetmen Marco Bellocchio

Oyuncular: Pierfrancesco Favino, Maria Fernanda Cândido, Fabrizio Ferracane

Il Traditore, iki dünyanın patronu olarak adlandırılan mafya babası Tommaso Buscetta’nın hayat hikayesini konu ediyor. Sicilya’da yaşayan Buscetta, genç yaşta mafyaya dahil olur. Yeraltı dünyasından kısa sürede sivrilen Buscetta, birçok kenti egemenliği altına alır. Girdiği karanlık dünyanın iç hesaplaşmaları, Buscetta’nın iki oğlunu, üç yeğenini ve altı akrabasını kaybetmesine neden olur. Acımasız bir “Baba” olan Tommaso Buscetta’nın bilinmeyen yaşamına odaklanılan filmin yönetmen koltuğunda Marco Bellocchio oturuyor.

Ölümsüzlerin Savaşı

12 Aralık 2019 / Aksiyon

Yönetmen Joe Lujan

Oyuncular: Eric Roberts, Mindy Robinson, Bill Oberst Jr.

Ölümsüzlerin Savaşı, Deviant ırkı ve insanlar arasında başlayan savaşı konu ediyor. Deviant ırkını ele geçiren insanlar, onları ölüme karşı savaşmaya zorlar. Trikalypse ve Deviant ırkınının geri kalanı, sadece hayatta kalmak için değil Dominion’u devirmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

Masallar Diyarı

12 Aralık 2019 / Aile

Yönetmen Juan Pablo Buscarini

Oyuncular: Lucrecia, Carla Chiorazzo, Bruno Oro

Masallar Diyarı, Mar adındaki genç bir kızın, içerisinde dünyanın tüm masallarını içeren sihirli bir kitabı kurtarmak için sevimli dostları ile birlikte atıldığı macerayı konu ediyor

Şuursuz Aşk

19 Aralık 2019 / Romantik

Yönetmen Umut Ertek

Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Burcu Kara, Ebru Şahin

Şuursuz Aşk, 1980 ihtilalinde, akıl hastanesinde akıl sağlığı yerinde olmayan Yusuf ile Menekşe’nin birbirine olan aşkını konu ediniyor.

Beyaz Hüzün

19 Aralık 2019 / 2s 5dk / Tarihi, Dram

Yönetmen Kenan Korkmaz

Oyuncular: Kenan Korkmaz, Murat Yatman, Duygu Poyraz

Büyük Çerkez sürgününde annesi ile birlikte Anadolu topraklarına sığınan Abrek; annesini bir cami köşesinde kaybetmiştir. Sığınmış olduğu Osmanlı topraklarında bir asker olarak hayatına devam eden Abrek, Balkan Harbi’ne katılmış ve Balkan Harbi’nin hezimetini derinden hissetmiştir. Sarıkamış Harekatı için yola çıkan Abrek Çavuş’un tek hedefi; Balkan Harbi’nin hezimetini, hüznünü bu beyaz dağlarda üzerinden atıp mangasını Sarıkamış’a ulaştırmaktır.

Cats

19 Aralık 2019 / Müzikal, Dram

Yönetmen Tom Hooper

Oyuncular: Francesca Hayward, Jennifer Hudson, Taylor Swift

Oscar ödüllü yönetmen Tom Hooper (The King’s Speech, Les Misérables, The Danish Girl), Andrew Lloyd Webber’in rekorlar kıran müzikal tiyatrosunu çığır açan bir sinema filmine dönüştürüyor.
Lloyd Webber’ın ikonik müziklerinin ve Tony ödüllü koreograf Andy Blankenbuehler (Hamilton, In the Heights) rehberliğindeki birinci sınıf dansçıların yer aldığı film, görkemli yapım tasarımı, son teknolojisi ve klasik baleden modern dansa, hip-hop’tan caza, sokak danslarından step dansına kadar çeşitli danslarla müzikali yeni nesil için tekrar hayata geçiriyor.

Lara

19 Aralık 2019 / 1s 38dk / Dram

Yönetmen Jan-Ole Gerster

Oyuncular: Corinna Harfouch, Tom Schilling, André Jung

Lara, oğlu ilk piyano konserini verecek olan bir kadının hikayesini konu ediyor. Lara’nın 60. doğum günü, bu zamana kadar kutladığı günlerden farklı bir anlam içerir. Lara’nın oğlu Viktor, tam da annesinin doğum gününde ilk piyano konserini verecektir. Oğlu için bir müzik kariyeri çizen Lara, bu özel günün doğum gününe denk gelmesinden ayrıca memnundur. Lara, bu özel gün için ne kadar mutlu olsa da o kadar da endişelidir. Konsere bir hafta kala oğlu ile iletişim kuramayan ve konserin kendisini pek tatmin etmeyeceğini düşünmeye başlayan Lara, bu günü kurtarmak için harekete geçmeye karar verir. Konserin satılmayan tüm biletlerini alan Lara, tanıştığı herkese biletleri hediye eder. Lara, bu geceyi unutulmaz kılmaz için ne kadar çaba sarf etse de işler bir o kadar kontrolünden çıkar

Skandal

19 Aralık 2019 / Biyografik

Yönetmen Jay Roach

Oyuncular: Charlize Theron, Margot Robbie, Nicole Kidman

Filmde 2016 yılında Fox News’da  yaşanan taciz skandalı anlatılıyor. Patron Roger Ailes’ın taciz skandallarını dillendirmeye cesaret eden kadınalrın mücadelesine yer veren filmde gerçek karakterlerin yanı sıra kurgusal karakterler de yer alıyor

Paranormal Chat

19 Aralık 2019 / 1s 21dk / Korku, Gerilim

Yönetmen Matthew Solomon

Oyuncular: Richard Hatch, Alison Haislip, Brady Smith

Martin Takagi, İç Güvenlik Bakanlığı’nda çalışan bir ajandır. İnternet trafiğini kontrol etmekle görevli olan Martin, bir gün Los Angeles’da bulunun bir adam ve Londra’da bulunan eşinin görüntülü sohbetine tanık olur. Çiftin sohbetini takip etmeye başlayan ajan, bir süre sonra adam ve kadının evlerinde bir takım tuhaf olayların yaşandığına şahit olur

Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

20 Aralık 2019 / Tarihi

Yönetmen Kamil Aydın

Oyuncular: Emre Kıvılcım, Levent Özdilek, Ece Çeşmioğlu

Filmin senaryosu Mehmet Bozdağ’ın yanı sıra Atilla Engi̇n tarafından kaleme alınırken, Fatih Sultan Mehmet Han’a ölümüne bağlı en seçkin savaşçı birlikleri olan Akıncıların destansı hikayesi anlatılıyor.

Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe

26 Aralık 2019 / Animasyon, Macera

Yönetmen İsmail Fidan

Rafadan Tayfa 2 – Göbeklitepe, Rafadan Tayfa ekibinin, Göbeklitepe’de atıldıkları gizemlerle dolu maceraları konu ediyor. İsmail Fidan’ın yönetmen koltuğunda oturduğu, animasyon türündeki filmin senaryosunu Ozan Çivit kaleme alıyor.

Ajanlar İş Başında

26 Aralık 2019 / Animasyon, Komedi, Aksiyon

Yönetmen Nick Bruno, Troy Quane

Oyuncular: Will Smith, Tom Holland, Rashida Jones

Yeni yılda animasyon sevenler için Ajanlar İş Başında muhteşem sahneleri ile vizyona girecek. Ajanlar İş Başında filmi dünyanın en iyi gizli ajanı olan Lance Sterling’in yaşadığı maceraları anlatan film aksiyon dolu dakikaları ile ilgi çekecek bir animasyondur. Ajan çekici, yetenekli, sosyal becerileri yüksek karakteri ile filmi ilginç hale getiriyor. Karşısına çıkan herkesi bir şekilde yenebilen Ajan Lance, başarılı bir ajan iken kendisinin teknolojik cihazlarını ve ekipmanlarını tasarlayan asosyal bir kişi olan Walter, kılık değiştirme alanında yaptığı denemeler sırasında ajan Lance’i yanlışlıkla güvercine çeviriyor. Bu hatadan sonra ajan Lance artık sürekli Walter ile birlikte çalışmak zorunda kalır. Dünyanın kaderi onların elindeyken ajanın bir güvercine dönüşmesi animasyon filmi eğlenceli bir aksiyona dönüştürüyor.

Superintelligence

26 Aralık 2019 / Aksiyon, Komedi

Yönetmen Ben Falcone

Oyuncular: Melissa McCarthy, Bobby Cannavale, Karan Soni

Eski bir kurumsal yönetici olan Carol Peters, hayatından pek de memnun olmayan bir kadındır. İstediklerini yapamamıştır ve geriye dönüp baktığında sahip olduğu hayatın kendisine yetmiyor oluşu canını sıkmaktadır. Ancak şikayetçi olduğu hayatı, günün birinde tepetaklak oluverir. Dünyayı kasıp kavurması muhtemel bir yapay zeka olan ilk süper istihbaratın gözlemlemesi için seçilen Carol’ın hayatı kökünden değişecektir…

kentimistanbul.com

Avatar

Editör

Yorum Yazın

Yorum Yazın...

Güncel Etkinlikler

Haziran

Temmuz 2020

Ağustos
Pzt
Sal
Çar
Per
Cum
Cmt
Paz
29
30
1
2
3
4
5
Etkinlikler için Temmuz

1st

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

2nd

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

3rd

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

4th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

5th

Etkinlik Yok
6
7
8
9
10
11
12
Etkinlikler için Temmuz

6th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

7th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

8th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

9th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

10th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

11th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

12th

Etkinlik Yok
13
14
15
16
17
18
19
Etkinlikler için Temmuz

13th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

14th

3:00 pm - 4:30 pm

Etkinlikler için Temmuz

15th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

16th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

17th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

18th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

19th

Etkinlik Yok
20
21
22
23
24
25
26
Etkinlikler için Temmuz

20th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

21st

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

22nd

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

23rd

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

24th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

25th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

26th

Etkinlik Yok
27
28
29
30
31
1
2
Etkinlikler için Temmuz

27th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

28th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

29th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

30th

Etkinlik Yok
Etkinlikler için Temmuz

31st

Etkinlik Yok